Top navigation Players Media Awards Partners About
Change skin White Black
Partners Intel Medion ASRock Kingston DraftKings

BLOGS
Polska para prezydencka nie żyje

By Leonardo "Khuyba" 'YanK_Dreamscape' Kubaski
Apr 13, 2010 00:26


W katastrofie lotniczej półtora kilometra od lotniska w Smoleńsku zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria Kaczyńska. Oprócz pary prezydenckiej w samolocie znajdowały się inne bardzo ważne osoby w państwie.

Dzisiaj rano wszystkie media w Polsce i nie tylko, obiegła informacja o katastrofie lotniczej samolotu TU-154, którym na uroczystość uczczenia pamięci zmarłych 70 lat temu w Katyniu leciała para prezydencka oraz 94 inne osoby, w tym 8 z załogi samolotu. Przed godziną 11 rano Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało, że nikt nie przeżył, a dziesięć minut później informację tę potwierdziło Polskie MSZ. To nieopisana tragedia dla wszystkich Polaków.

Kwadrans po godzinie siódmej na ranem do rządowego Tupolewa wsiadło 88 osób, które dla Polski były bardzo ważne. Wśród nich znalazła się między innymi para prezydencka, dowództwo Wojska Polskiego, posłowie, krewni zamordowanych w Katyniu oraz głowy państwowych instytucji. O 8:56 pojawiła się pierwsza nieoficjalna informacja o katastrofie. Półgodziny później wszystko było już pewne - TU-154, rozbił się przed wojskowym lotniskiem w Smoleńsku, zahaczając skrzydłem o drzewa.

Ogłoszono już jednotygodniową żałobę narodową, a premier Tusk poinformował, że na jutro, dokładnie 12:00 Rada Ministrów zarządziła w całym kraju dwie minuty ciszy. Obowiązki zmarłego Lecha Kaczyńskiego obejmie Marszałek Sejmu, w tym przypadku Bronisław Komorowski.

Loading comments...

Partners In Win Mionix